Czy medyczna marihuana pomoże pacjentom z HIV?

Czy medyczna marihuana pomoże pacjentom z HIV?

Medyczna marihuana znana jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Potwierdzają to liczne badania oraz eksperymenty z jej udziałem, efekty mówią same za siebie. Warto wiedzieć, że medyczna marihuana jest w stanie pomóc osobom, zarażonym niebezpiecznym wirusem HIV. Jest to na pewno duży przełom w medycynie dwudziestego pierwszego wieku oraz w alternatywnych środkach leczenia.

Eksperyment na bazie medycznej marihuany

Warto wiedzieć, że w ramach pewnego eksperymentu naukowcy zbadali rolę medycznej marihuany w leczeniu wirusa HIV. Z eksperymentu jasno wynika, że tkanki małp leczonych tetrahydrokannabinolem, czyli związkiem zwanym potocznie – THC, wykazały znacznie mniej objawów HIV. Również u małp, które leczone były tym związkiem, wirus HIV był znacznie mniejszy, był on stłumiony i nie rozprzestrzeniał się ani nie rozwijał.

Badania dotyczące medycznej marihuany

Wyżej wymieniony eksperyment z udziałem małp nie jest jedynym badaniem. Inne, również ważne badanie, opublikowane zostało w 2012 roku. Wynika z niego jasno, iż aktywacja receptorów CB2 może znacząco pomóc w walce z wirusem nawet u pacjentów, którzy mają już stosunkowo zaawansowane stadium chorobowe, czyli najgorszą fazę HIV – AIDS.

Zbiór nasion konopi indyjskich na własny użytek

Warto wiedzieć, że w celach kolekcjonerskich można gromadzić pojedyncze sztuki nasion konopi indyjskich. Jest to zgodne z polskim prawem, więc warto korzystać z takiego rozwiązania. Nasiona można nabyć na własny użytek, bezpośrednio w sklepie internetowym.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *